Logo

Invicta

První hodinky INVICTA byly vyrobeny v roce 1837 ve švýcarském městě La Chaux –de-Fonds. Vyrobil je hodinář Raphael Picard, který se snažil vyrobit velmi kvalitní časomíry za velmi přijatelné ceny. Hodinky si velmi brzy a rychle našli hodně příznivců . Zásluhu na takové oblibě hodinek INVICTA měly vysoká kvalita a široký sortiment.

 

Říká se, že si je oblíbili američtí vojáci, kteří za 2. Světové války prchali přes Švýcarsko ze zajateckých táborů.

 

Firmě se velmi dařilo. Původní výroba kapesních hodinek byla rozšířena o další modely, přibyly chronografy, sekundové ručičky a další vymoženosti náramkových hodinek, které se staly velmi oblíbenými u široké veřejnosti.


V 70 letech minulého století se firma dostala do potíží a zastavila svou produkci. Důvodem byl rozmach levných quartzových strojků.


V devadesátých letech ale byla výroba znovu obnovena a bylo navázáno na starou rodinnou tradici.


Současným vlastníkem značky je americká společnost Invicta Watch Group, která má sídlo na Floridě. Stala se jedním z největších výrobců a dodavatelů hodinek na americkém trhu a také již několik let expanduje úspěšně na evropský trh. Do Švýcarska byla přesunuta i část výroby.


Hodinky INVICTA jsou velmi oblíbené díky svému dokonalému a nezaměnitelnému vzhledu,robustností a jejich vysokou kvalitou. Na vysoké úrovni je technické provedení hodinek, zejména jejich voděodolnost a přesnost, která umožňuje provádění všech vodních sportů.


Hodinky jsou vyráběny z velmi kvalitních materiálů, vyznačují se různorodostí provedení, designem a jsou nepostradatelným doplňkem každého dámského i pánského šatníku.